Pimaş Boru Açma

Gider borularına atılan cisimler zamanla suyun akışını engelleyerek pimaş borularının tıkanmasına neden olur. Bu durum sadece bir pimaşı debil binada bulunan diğer katlardaki pimaş borularının da tıkanmasına sebep olabilir. Böyle bir sorunda pimaş boru açma yöntemleri ile tıkanıklığın açılması gerekir. Aksi durumda su taşmaları, evi su basması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Pimaş hattı; tuvalet, mutfak, lavabo ve banyo gider borularının hepsini kanalizasyon sistemine iletilmesi sağlayan sistemdir. Plastik borulardan oluşan bu sistemde PVC gibi kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Pimaşların tıkanması kullanım hataları ve usta hataları nedeniyle ortaya çıkar.

Pimaş Boruları Neden Tıkanır?

 • Tuvalet giderlerine atılan peçete, kağıt, ıslak mendil, çocuk bezi, kadın pedi gibi ürünler pimaş boru tıkanması sorunu olarak karşımıza çıkar.
 • Mutfak lavabolarına dökülen yemek artıkları, yağ birikintileri, çay posaları, sebze ve meyvelerin posaları pimaşları tıkayabilir.
 • Yine tuvalet temizliği sırasında temizlik bezi, sünger, tel gibi malzemeler tuvalet tıkanması sorununa neden olur.
 • Banyolarda saç ve kılların gider borularına takılması ve orada birikmesi sonucu pimaş borusu tıkanıklığı ortaya çıkar.
 • Pimaş borularının döşenmesi sırasında ustaların pimaşlara yeterli eğimi vermemesi tıkanmaların sıkça yaşanmasına neden olur.
 • Bina yapım aşamasında pimaşların içerisine alçı, beton, harç, taş gibi kalıcı maddeler dökülürse pimaşlarda tıkanma kaçınılmazdır.

Bu gibi durumlarda profesyonel bir tesisat firması tıkanmanın nedenini belirler ve kesin çözüm yolu bulur. Pimaş tıkanması sorunu yaşıyorsanız firmamızdan destek alarak pimaş boru açma işlemi yaptırabilirsiniz. Kırmadan pimaş açma firmamız tarafından teknolojik cihazlar kullanılarak sağlanmaktadır.

Tıkalı Pimaşları Açmak İçin Doğal Yöntemler – Doğal Lavabo Açma

 • Sirke, karbonat, tuz, limon tuzu gibi malzemeler ile basit ve organik pimaş tıkanması sorununu çözebilirsiniz. Tıkalı boruyu ne açar? diye merak edenler için doğal bu malzemelerle doğal yöntemler uygulanabilir. 
 • Tel yani boru açma spirali ve pompa kullanarak yine basit tıkanmalara çözüm bulabilirsiniz.
 • Pimaş açma kimyasalları ya da kimyasal pimaş açma ilacı ile pimaşlarda oluşan basit tıkanmaları giderebilirsiniz. Fakat bu kimyasallar insan sağlığına ciddi zarar verebilir. Ayrıca pimaş borularına zarar verebilir. Bu nedenlerle firmamız tarafından kimyasal ile pimaş açma işlemi önerilmemektedir. 
 • Gider açıcı kimyasallar pimaşlara zarar verebilir.
 • Lavabo açıcı boruyu deler mi? Yanlış ve çok sık kullanıldığında borular eriyip delinebilir ve su sızıntısı, su kaçağı meydana gelir.
 • Porçöz lavabo açar mı? sorusuna cevap olarak sadece kireçlenmeyi engelleyip zorlu tıkanıklığı açamaz diyebiliriz.
 • Tıkalı pimaş açma doğal yöntemleri her zaman sorunu çözmenize yardımcı olamaz. Bu durumda işinde uzman ekipler devreye girmektedir. Protesisat işinin ehli ustaları ve teknolojik cihazları sayesinde kırmadan tıkalı pimaş borusu açma işlemini uygulamaktadır.

Pimaş Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Doğal tıkanıklık açma veya doğal yolla pimaş açma işlemleri, tıkalı boru açma yöntemleri,  gider açıcı kimyasallar gibi ürünler işe yaramadıysa uzman ekiplerden destek almalısınız. Teknolojik cihazlar ile hizmet sunan bir tesisat firması, kırmadan pimaş açma işlemi için kesin çözümdür. 

Tıkanıklık açma işlemi için tesisat firması ile anlaşırsanız hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Kendi başınıza uyguladığınız yöntemlerle çözemediğiniz tıkanıklıklar, sizlere daha büyük tadilat gerektirecek işler olarak geri dönebilir. Evinizi su basması, tuvalet taşması, gider taşması sorunları yaşamamak için tesisat firması ile çalışmanız faydalı olacaktır. 

Tıkanıklık Açma Robotu İle Pimaş Açma

 • Kırmadan pimaş açma, kırmadan gider açma tıkanıklık açma robotu sayesinde oldukça kolay bir yöntemdir.
 • Gider açma işlemi teknolojik cihazlar ile dakikalar içinde gerçekleştirilir.
 • Sadece lavabo giderleri değil tuvalet açma, lavabo açma, kanalizasyon borusu açma amaçlı da kullanılan tıkalı boru açma robotu firmamız bünyesinde bulunmaktadır.
 • Pimaş tıkanıklığı açma işlemi için adresinize gelen ekibimiz; kameralı görüntüleme cihazı ile tespit işlemi yaparak işe başlar.
 • Kameralı görüntüleme cihazının aparatı tıkalı pimaş borusu içerisine gönderilir.
 • Pimaş borularının tamamı kamera ile incelenir.
 • Tıkanıklığın yeri ve sebebi kameralı cihaz sayesinde noktasal olarak tespit edilir.
 • Tespit işleminin ardından tıkalı pimaş açma robotu, pimaş içerisine salınır.
 • Yine uç kısmında bulunan kamera ve led aydınlatma sayesinde ekrandan takip edilerek tıkanıklık açılır.
 • Pimaş boru tıkanması sorununa neden olan cisim parçalanması mümkünse; cihaz aparatı sayesinde parçalara ayrılır ve gider borusundan kanalizasyon sistemine gönderilir.
 • Parçalanmayacak bir cisim nedeniyle pimaş tıkanıklığı oluşmuş ise; tıkanıklık açma robotunun ucunda bulunan aparat kullanılarak cisim pimaş borusunun içerisinden geri çekilir ve çıkarılır.
 • Bu işlemler sırasında hiçbir yer kırılmaz ve kirletilmez.

Tuvalet Açma

Gider açma işlemi için kullanılan teknolojik kameralı görüntüleme cihazı ve tıkanıklık açma robotu tuvalet açma işlemi için de kullanılmaktadır. Tuvaletlerde meydana gelen tıkanmalar sonucu kötü bir durum ortaya çıkar. Alaturka tuvalet tıkanması, klozet tıkanması kimsenin karşılaşmak istemediği istemediği bir durumdur. Bu durumda Protesisat firması olarak kırmadan dökmeden tıkanıklık açma hizmeti sunmaktayız. 

 • Adresinize gelen ekibimiz kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu içerini görüntüler ve tıkanıklığın yerini ve nedenini noktasal olarak belirler.
 • Tıkanmaya neden olan birikinti ya da cisim tıkanıklık açma robotu ile çıkarılır. Pimaş borularının açılması sağlanır.
 • Bazı durumlarda pimaş borularının eğiminin yetersiz olduğunu ve bu nedenle tıkanmaların meydana geldiğini görürüz.
 • Pimaş borularına yeterli eğim verilmediğinde tıkanıklık sorunu tekrar edecektir.
 • Bu gibi durumlarda ustalarımız pimaş borusunun eğiminin yetersiz olduğunu ve borunun düzeltilmesi gerektiğini sizlere söyler.
 • Onayınız alındığı takdirde sadece sorunlu pimaş borusunun olduğu alan açılır ve boruya gerekli eğim sağlanır. Gerekirse yenisi ile değiştirilerek tamir ve onarımı yapılır.
 • Pimaş borularının içerisinde kırılması güç olan ve parçalanması mümkün olmayan moloz, beton, harç kalıntıları tıkanıklık açma işlemlerini güç hale getirir. 
 • Yine teknolojik cihazlar kullanılarak pimaş açma işlemi uygulanır.
 • Gerekirse pimaş borusunun olduğu alanda küçük bir tadilat yapılarak tekrar aynı sorunların yaşanmaması için kesin çözüm yolu bulunur.

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş açma ücreti ne kadar? diye merak edenler için firmamız telefon ile gerekli bilgiyi vermektedir. Pimaş açma ücreti tıkanıklığın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Tadilat gerektiren tıkanma sorunu varsa fiyat ona göre belirlenir. Cihazla açılabilecek tıkanıklık açma ücreti tadilat gerektiren işlemlere göre daha uygundur.

Sıradan tesisatçılar pimaş açma, gider açma, lavabo açma, tuvalet açma gibi işlemler için cazip fiyatlar söylesede yaptıkları yanlış uygulamalar sonrasında daha fazla zarara uğrayabilirsiniz. Çünkü elinde teknolojik aleti olmayan tesisat ustası pimaş borusunun içini göremez ve boruya ulaşabilmek için fayansları veya duvarı kırabilir. Sadece tıkanıklığın olduğu boruya ulaşabilmek için evinizin ya da işyerinizin birçok yeri zarar görebilir. Bu durumda hem kırılan yerleri onarmak hem de pimaş borusu tıkanıklığı açtırmak için ücret ödersiniz. Tabi yeni fayanslar almak gerekebilir. Bunun dışında pimaş borusu, boya, badana gibi işlemler içinde ekstra ücret ödemeniz gerekir. 

Oysaki teknolojik odaklı hizmet veren firmamız sadece tıkanıklık açma işlemi için ücret almaktadır. Hiçbir yeri kırıp dökmeden hizmet veren Protesisat firması sizlere gereksiz masraf çıkarmadan kısa zamanda kesin çözüm sunmaktadır. Yarım saat içerisinde çözülebilecek bir sorunu sıradan tesisatçılar günlerce uzatabilir. Yaşam kalitenizin ve konforunuzun olumsuz etkilenmemesi için teknolojik cihazlar ile hizmet sunan bir tesisat firmasını arayıp pimaş açma işlemi yaptırmanız maddi ve manevi açıdan faydalı olacaktır.

Protesisat kameralı görüntüleme cihazı ve tıkanıklık açma robotu ile tecrübeli ustalarımız sayesinde her türlü tıkanma sorununu kolayca çözüme kavuşturur. Kanalizasyon borusu açma, pimaş açma, tuvalet açma, logar açma, gider açma işlemleri için firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek