Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Günümüzde en çok sorun yaşanan tesisat sorunlarının başında gelenlerden bir tanesi su tesisatıdır. İnsanların hem zamanını hem de parasını alan su kaçağı sorunları, geçmişten günümüze kadar hemen her zaman bir sorun teşkil etmiştir. Özellikle de geçmiş dönemlerde su kaçağı tespiti bulma yöntemleri çok can sıkıcı sonuçlar doğurabilmekteydi. Ya bir yerde biriken sular ya da komşuya akan sular, bir şekilde su kaçağı olduğunu gözler önüne serdikten sonra, su kaçağının nerede olduğunu bulma çalışmaları başlamaktaydı. Daha çok manuel yöntemlerle denenerek bulunmaya çalışılan bu sorunun çözümünde, mekanın içerisinde pek çok kırık nokta ve tabi ki bunların düzelmesi için hummalı bir çalışma yürütülmekteydi.

Su kaçağı tespiti

Geçmişten Günümüze Su Kaçağı Tespit Yöntemlerinde Değişenler:

Günümüzde, geçmiş yıllara nazaran çok daha profesyonelce yapılan su kaçağı bulma işlemleri, artık nokta atışı şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Özellikle de temiz su borularında meydana gelen su sızıntısı bulma işlemlerinde öne çıkan ve kırmadan sızıntıyı bulma imkanı sağlayan akustik dinleme cihazları ile kaçak tespiti yapılır.

Sadece duyulabilir kaçakları değil, aynı zamanda sadece ufacık bir delikten ince bir sızıntı halinde olan su kaçaklarını bulabilmek bile mümkün.
Bir diğer su kaçak tespiti yöntemi olarak da, pis su giderlerindeki kaçakları bulmak için öne çıkarılmıştır.

Burada da kamera ile gözlem yapılarak ve boru içerisinde bir kamera ile ilerleyerek sorunun çözüme kavuşturulması hedeflenmiştir.

Artık yeni dönemdeki su kaçağı bulma yöntemi olan kırmadan su kaçağı tespiti sayesinde hem ustalar hem de ev sahipleri çok daha mutlu olmaktadır.

Daha temiz ve hızlı şekilde yapılan bu işlemler için belirlenen su kaçağı tespiti fiyatları ise çok uçuk rakamlar olmayıp, herkese hitap edebilecek boyuttadır.

Soru ve görüşler (1)

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır hakkında görüşler ve sorular
  • 7 sene önce

    öncelikle kolay gelsin. Kırmadan su kaçağı tespiti yapıldığı yazıyor ilk gördüğümde inanamadım. Su kaçağı için nasıl bir yöntem izliyorsunuz. Benim geçenlerde banyo ile yatak odası arasındaki duvar ıslanıyordu sanırım su kaçağı vardı. Bir usta çağırdıl bütün duvarı yıktı resmen ama nihayet buldu. keşke netten araştırsaydım biraz. Kameralı tıkanıklık açma hizmetleride varmış. Duyunca çok şaşırdım. Teknoloji artık heryerde. Kolaylıklar diliyorum

    Yanıtla -
  • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek