Yerden Isıtma Temizliği

Yerden Isıtma Temizliği

Yerden ısıtma sistemi, konforlu bir ısınma sağladığı gibi temizliği de konforun devamı için bir gerekliliktir. Yerden ısıtma temizliği, kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz bir temizlik değildir. Rothenberger Ropuls bunun  için üretilmiş özel bir cihazdır. Hava ve suyu kullanarak basınçlı olarak borulara iletir.

yerden ısıtma temizliği

Yerden ısıtma temizliği neden gereklidir?

Yerden ısıtma sistemi, radyatörlü sistem gibi 70 derecede çalışmaz. İdeal sıcaklığı 50-55 derece olduğu için, bakterilerin üremesi için uygun bir sıcaklıktır.

Üreyen bakteriler zamanla borular içinde çamurlaşmış bir tabakaya benzeyerek boruların içini tıkarlar.

Borular içindeki su zamanla kireçlenmeye sebep olur ve borunun çeperine yapışır.

Konforlu ısınma sağlarken aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlar.

2 ile 3 yıl aralıklı periyotlarla yerden ısıtma sistemi düzenli temizlenmezse, borular tamamen tıkanır ve artık temizlenemez hale gelir. Temizlenemeyen borular yüzünden sistemin sökülüp yeniden yapılması gerekir.

Yerden ısıtma temizliği, ilaçlı ve ilaçsız olmak üzere iki çeşit temizleme yöntemi bulunmaktadır. Ev sahiplerinin isteğine göre ilaç kullanılır. Kollektör de bulunan giriş ve çıkış boruları sökülerek cihaza bağlanır. Giriş borusu cihaza bağlıyken çıkış borusunu uzatmak için ek boru takılarak klozete kadar uzatılır.

Cihaz çalışmaya başlar, hava ve su basınçlı olarak sisteme iletilir. Çıkış kısmında çamurlaşmış su çıkar. Sistemde bulunan çamurlaşmış su berrak olana kadar cihaz çalışmaya devam eder. Sistemdeki su temizlendikten sonra sisteme SENTINEL X700 SANITISER VE BIOCIDE koruyucu kimyasal gönderilir.

x700 koruyucu kimyasalı

SENTINEL X700 SANITISER VE BIOCIDE
  • Koroziv özelliği taşımadığı için elle temasında sorun yoktur.
  • Sistemde bakteri oluşumunu engeller
  • Sistemde mantar oluşumunuda engeller
  • Uzun süreli koruma sağlar
  • Sistemde meydana gelen çamurlaşmayı engeller
  • Çamurlaşmayı engellediği için tıkanıklık oluşmaz

Yerden ısıtma temizliği önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Temizlik için 2-3 yıl beklemeniz şart değildir. Eğer zeminde bazı kısımlar ısınıp bazı kısımlar ısınmıyorsa mutlaka firmamızı arayıp bilgi almalısınız.

Firmamız cihazla birlikte en geç bir saat içinde adresinizde olur. Tecrübeli uzman personeller durum analizi yapıp sizi bilgilendirirler. Yapılması gerekenleri anlatırlar. Ev sahibinin isteğine göre işlem yapılır. Sizde konforlu bir hayatın devamlılığı için yerden ısıtma temizliğini kesinlikle ihmal etmeyin.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek