Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Robotla lavabo tıkanıklığı açma işlemi evde uygulayacağınız bir çalışma değildir. Profesyonel tesisat firmalarının kullandığı teknoloji ile robotla lavabo açma işlemini gerçekleştirilirken evinize ve iş yerinizde tadilata gerek gerek kalmaz.

Lavabo Tıkanıklığı

Lavabolar çoğu zaman kullanıcılar yüzünden tıkanmaktadır. Lavaboları kullanım alışkanlığımız ile lavabonun ne kadar sık tıkandığı doğru orantılıdır. Lavabolara atılan çöpleri ufak olduğu için çoğu zaman umursamayız. Ancak ufak çöpler, lavabo borusu içinde birikir ve zamanla lavabonun tıkanmasına sebep olur.

Lavabolara atılan çöpler dışında yemek atıkları ve atık yağ da lavabonun tıkanmasına sebep olan unsurlardır. Atık yağdan dolayı meydana gelen lavabo tıkanıkları genellikle mutfak lavabolarında yaşanan bir sorundur. Mutfak lavabolarını kullanırken ne kadar dikkat edersek edelim atık yağ lavabo borularını tıkamaktadır. Bulaşık makinesi kullanılması bile lavabo borusunun yağ yüzünden tıkanmasına sebep olabilmektedir.

Yağ nedeniyle tıkanan lavabolar normal tıkanıklıklara göre farklılık göstermektedir. Çünkü lavabo borusundaki yağ, tıkanıklığın sık sık tekrarlanmasına sebep olur. Robotla lavabo açma işlemi yapılırsa bile, lavabo borusunda yağlanma varsa tıkanıklık kısa süre sonra tekrar edebilir. Çünkü lavabo borusu içindeki yağ, pimaş borusunun çapını daraltır ve bu durum sık sık tıkanıklığa sebep olur. Lavabonun yağlanıp yağlanmadığını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır. Firmamız 14 yıldır, kameralı görüntüleme sistemi ile kameralı lavabo açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Tıkalı Lavabo Açma

Tıkalı lavabo açmak için bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bu lavabo açma yöntemlerinden bazılarını evde uygulayabilirsiniz. Ancak evde uygulayacağınız bu yöntemler basit tıkanıklıklarda etkili olabilmektedir.

Basit tıkanıklıklar dediğimiz olay, lavabo tıkanıklığına sebep olan cismin borunun giriş kısmına yakın mesafede olmasıdır. Yakın mesafede olan cisimleri yay veya bir tel deneyerek açabilirsiniz. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi, tıkanıklığa sebep olan cisim yakın mesafede olmalıdır. Aksi durumda telin uzunluğu tıkanıklığın olduğu noktaya yetişemez ve lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarınız boşa gidecektir.

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Sorusunu soruyorsanız, lavabo açıcı kullanmayı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak firmamızın edindiği tecrübe sayesinde, lavabo açıcıların faydadan çok zarar verdiğini tespit etmiştir. Lavabo açıcılar asit olduğu için tıkanıklığa sebep olan cisimleri parçalayarak açarlar. Aynı asit, lavabo borularına da zarar vermektedir. Lavabo açıcıların çok sık kullanıldığı yerlerde pimaş borularının eriyerek delindiği bile görülmüştür.

Lavabo açma yöntemlerinden en etkili olanı, hiç kuşkusuz profesyonel firmalar tarafından robotla lavabo tıkanıklığı açma yöntemidir.

Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Robotla lavabo açma işleminde, pimaş borusuna hiçbir zarar verilmez. Firmamızın lavabo tıkanıklığı açmak için kullandığı robot cihaz, tamamen tıkanıklık açmak için tasarlanmış bir cihazdır.

Cihazın özel bir yayı bulunur. Yayın ucuna farklı aparatlar takılabilmektedir. Lavabo borusunda tıkanıklığa sebep olan cisim organik bir cisim ise; robot cihazın ucuna parçalama özelliğine sahip olan aparat takılır. Bu aparat sayesinde, lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim ufak parçalara ayrılarak ana gider hattına yollanır.

Lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, parçalanmayacak bir cisimse; örneğin saç veya bez parçası gibi, bu durumda yayın ucuna çekip çıkarma işlevi olan aparat takılır. Bu aparat tıkanıklığa sebep olan cisme ulaştığında saç veya bez parçasının aparata dolanmasını sağlar ve yay çekildiği zaman tıkanıklığa sebep olan saç veya bez de çekip çıkarılmış olur.

Robotla lavabo tıkanıklığı açma işlemine geçmeden önce, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi kontrol edilir. Kameralı cihazla kontrol sırasında, tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Daha sonra robotla tıkalı lavabo açma işlemi gerçekleştirilir.

Firmamız, robotla lavabo tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunu kontrol etmektedir. İkinci kontrol sırasında, lavabo borusundaki yapısal sorunlar tespit edilir. Örneğin, boruda çatlak olabilir veya lavabo borusu eğimsiz olabilir. Bu gibi sorunlar tespit edilirse müşterilerimiz bilgilendirilir. Müşterilerimizin talep etmesi durumunda bu yapısal sorunların onarımı yapılır.

Onarım gerektiren durumlarda, firmamızın onarım ekipleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; lavabo borusunun eğimsiz olması, lavabodaki suyun akışkanlığını engeller ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Bu durumun yaşanmaması için, lavabo borusunun sökülüp yeniden eğim verilmesi gerekir. Bu gibi durumlarda onarım ekiplerimiz devreye girmektedir.

Onarım ekiplerimiz, onarım yapma konusunda uzmanlaşmış bireylerden oluşmaktadır. Evinizde veya iş yerinizde yapılması gereken onarımları yaparlar ve onarım yapılan yerde onarım yapıldığına dair hiçbir iz bırakmadan kullanıma hazır halde teslim ederler.

Lavabonuz tıkandıysa veya lavabo tıkanıklığı açılmasına rağmen tıkanıklık sık sık tekrar ediyorsa bizimle iletişime geçip servis kaydı oluşturabilirsiniz. Robotla lavabo tıkanıklığı açma işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazı ile detaylı kontroller yapmaktayız. Böylece lavabonuzun neden sık sık tıkandığını tespit ederek sorununuzu çözmekteyiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek